Labirints

Satikt sevi labirintā

Kopš aizlaikiem ļaudis ticējuši, ka labirintam piemīt dziedinošs spēks. Tas ir viens no cilvēces senākajiem simboliem ar vismaz 3000 gadu ilgu vēsturi. Bet pasaulē top aizvien jauni un jauni labirinti – meklējam un radām stipras vietas.

2010. gada maijā pie mums, Valgumā, tapis gotiskais labirints.

Vai te ir kāda īpaša aura, mēdz vaicāt. Jā, te ir enerģētiski tīra, gaiši maģiska vieta. Jo labi iecerēta, ar mīlestību veidota, skaisti iesvētīta.

Mūsu labirintam ir tieši tāds pats zīmējums kā XIII gadsimtā būvētajā grīdas labirintā Šartras katedrālē Ziemeļfrancijā. Atšķirīgs ir vienīgi vidus raksts: Šartrā tas ir kā zieds. Toties pie mums reizumis spoguļojas debesis!

Valguma labirinta dvīņumāsa atrodas Berlīnē, Pasaules dārzā.

 

Ir tikai viens veids, kā nokļūt labirinta centrā, un ceļš pats uz turieni aizved. 11 loki, 28 pagriezieni: taka ir mānīgi īsa. Ik pa brīdim tā maina virzienu, taču nekur nekrustojas. Jāveic 390 metru, un, līkumojot ārā, – tikpat.

Atvēliet sev laiku! Te ir vieta, kur nomierināt prātu, panākties tuvāk sev.

Lēnprātīgi ļaujoties monotonai iešanai, noplok trauksme par to, ka tu līkumo un līkumo, taču tuvāk centram aizvien vēl netiec. Meklēšanas azarts, steiga un nepacietība te nav labākie pavadoņi. Jo skaists ir ne tikai mērķis, bet arī ceļš uz to.

Labirints nejautā:

vai tu ej pareizi vai nepareizi?

labirints jautā:

vai tu ej?

 

Klasiskais labirints vēl joprojām top. Tāpēc tik dzīvs, atvērts. Pie mums, Valguma pasaulē, šis ir labo domu labirints.

Piebremzējiet sevī vēlmi kontrolēt, analizēt – tas nav nepieciešams. Izbaudiet iešanas procesu: 232 metri turp un tikpat – riņķojot ārā.

Ir ļoti svarīgi pa to pašu taku no labirinta arī iziet! Izritinot domu, izbaudot emociju līdz galam, nepametot to pusratā.

 

Smelieties spēku, rodiet saskaņu sevī! Izbaudiet mieru un atklāsmes, ko sniedz labirints!

Developed by "VERSUS PRO"