Velotakas

Kopā ar Ķemeru nacionālā parka speciālistiem esam izveidojuši trīs maršrutus riteņbraucējiem. Atstājiet automašīnas mūsu stāvlaukumā un dodieties ceļojumā. Ja sava velosipēda nav, pie mums to var iznomāt. Bet atgriežoties – uzdāviniet sev svētkus! Pēc mīšanās un fiziskās piepūles atspirgsiet, izstaigājot Valguma baskāju taku.

Meža aplis – 16 km (sarkanais marķējums)

Kluss, mierīgs brauciens pa meža ceļiem. Tikai velotūristiem par godu uzstājas neatkārtojamais putnu koris. Programma tiek mainīta ik dienu!

 

 

 

 

 

Šlokenbekas aplis – 17 km (zilais marķējums)

Cauri mežiem taka aizvijas līdz Šlokenbekas muižai, kur būsiet laipni gaidīti gan Latvijas ceļu muzejā, gan muižas kalna ratnīcā. Tās jumta konstrukcija sastiprināta ar koka tapām bez nevienas naglas! Ratnīcā apskatiet zirgu iejūgu un ratu kolekciju.

Pieņemiet izaicinājumu – nelielās grūtības takas sākumā –, un tiksiet dāsni atalgoti, mērojot ceļu pa saulainiem mežiem Slocenes krastos! Brīdi pa brīdim piestājiet un pavērojiet Slocenes ieleju – mežonīgā upīte un mitrās pļavas otrā krastā ir vērtīgas dabas teritorijas, kurās mājo arī aizsargājami dzīvnieki, sastopami reti augi.

Bet pie Valgumam netālajām Smārdes (Šmārdes) dzirnavām savulaik bijis iespaidīgs ūdenskritums, tas redzams vēl 1931. gadā uzņemtos fotoattēlos.

 

Lustūžkalna aplis – 22 km (oranžais marķējums)

Paugurains – no 9 līdz pat 72 metriem virs jūras līmeņa – maršruts. Tajā – arī Ķemeru nacionālā parka augstākā virsotne. Rūdītākiem velobraucējiem. Stāsta, ka Lustūžkalnā izpriecu pilī līksmojusi pat Krievijas ķeizariene Katrīna! Savu zelta karieti, lai citi to nedabūtu, Katrīna esot nogremdējusi Valguma ezerā.

Developed by "VERSUS PRO"